دو اصل و فاکتور اساسی در حضوری چشم گیر در نمایشگاه برنامه ریزی دقیق شرکتی که قصد شرکت در نوایشگاه را دارد و دومی ایده خلاق گروهی که غرفه سازی نمایشگاهی را انجام میدهند است

برای حضوری منحصر به فرد در محیط نمایشگاه های داخلی و خارجی و  غرفه سازی نمایشگاهی  در آن میتوان از کمک گروهان معماری و طراحان خبره در زمینه طراحی غرفه نمایشگاهی بهره مند شد .

در طراحی غرفه نمایشگاهی خلاقیت ، ظرافت و زیبایی و بهره گیری از سازه های مرغوب و متریال های روز دنیا مهمترین شاخصه به حساب می آیند

در ادامه به برسی نکات مهمی که در یک غرفه لوکس نمایشگاهی باید درنظر گرفته شود میپردازیم

 

نخستین حرکت در طراحی غرفه نمایشگاهی

گام اول به منظور غرفه سازی نمایشگاهی مناسب  طراحی غرفه نمایشگاهی  است که برای سرفه جویی در هزینه ها باید به آن دقت زیادی شود زیرا بیشترین تاثیر را در قیمت ساخت غرفه دارد. طرحهای کروی و مدور ، طرح هایی که نیاز به CNC  یا شابلن کاری داشته باشد و یا طرح هایی که نیاز به استفاده از سازه های نگهدارنده جانبی دارند عمدتا باعث افزایش هزینه های طراحی غرفه می گردند.

 

همچنین شرکتهای غرفه سازی که خود کارگاه نجاری ندارند مجبورند که از پیمانکاران نجار به صورت پروژه ای استفاده کنند که این مورد خود باعث افزایش چشمگیر هزینه ساخت غرفه خواهد شد .

 

به طور کلی می توان گفت طراحی غرفه نمایشگاهی  عمده ترین و مهم ترین عنصر در قیمت گذاری غرفه نمایشگاهی می باشد

طراحی غرفه نمایشگاهی

 

لیست افرادی که باید در غرفه حظور داشته باشند

زمانی که صحبت از غرفه داران می شود نخستین گزینه برای حضور اعضای کادر اصلی شرکت هستند که با زیر و بم بخش خود آشنایی دارند و می توانند به راحتی مخاطبان را راهنمایی کنند .

 

پس فهرست افرادی که بهتر است در غرفه حضور داشته باشند و وظایف آنها را تهیه کنید. مهمترین فرد نماینده اصلی شرکت است. این فرد باید یکی از اعضای هیات مدیره باشد که به طور معمول در جلسات مختلف شرکت حضور دارد و تمامی چالش های پیش رو و اهداف اصلی شرکت را می داند. این فرد می تواند به صورت چرخشی از میان اعضای هیات مدیره انتخاب شود و حتی رییس هیات مدیره به شخصه در نمایشگاه حضور داشته باشد. حضور این افراد به دلیل قدرت در امضای قرارداد و توانایی تصمیم گیری برای شرکت اهمیت بالایی دارد.

 

مسئول غرفه نمایشگاهی را می توان قدرتمندترین فرد درون هر نمایشگاه معرفی کرد چراکه تمامی کارهای هماهنگی، امضا، اجاره وسایل، غرفه سازی یا حتی تخریب و تخلیه وساایل بعد از اتمام نمایشگاه بر عهده وی است و اگر کوچکترین خلل در کار ایجاد شود او مسئول خواهد بودپس شخصی را انتخاب کنید که از قابلیت های مدیریتی برخوردار باشد.

 

در انتهای این هرم اعضای خدمه و تدارکات حضور دارند که با مخاطبان به صورت مستقیم در ارتباط نیستند اما اهمیت کار آنها کمتر از مسئول غرفه نمایشگاهی هم نیست. اعضای خدمه باید در نظر داشته باشند که غرفه نمایشگاهی همیشه باید در تمیزترین حالت خود باشد. همچنین خدمه هر لحظه باید آماده پذیرایی از مهمانان باشند چراکه مهمان ناخوانده و ناگهانی از جمله ویژگی های یک نمایشگاه است، همچنین نوع پذیرایی و ادب این افراد نیز می تواند در جلب نظر مخاطبان تاثیر گذار باشد

البته باید به این نکته اساسی توجع کرد که غرفه سازی در نمایشگاه های مختلف شرایط و قوانین خاص خود را دارد و  غرفه سازی در شهرستان  فیلدی جدا و تخصصی به حساب می آید

صندلی دانشجویی

صندلی دانشجویی

صندلی انتظار

صندلی انتظار

صندلی اپن

صندلی اپن

صندلی کنفرانسی

صندلی کنفرانسی

صندلی مدیریتی

صندلی کارمندی

صندلی کارمندی

میز جلو مبلی

میز جلو مبلی

میز کنفرانسی

میز کنفرانسی

میز مدیریتی

میز مدیریتی

میز کارمندی

میز کارمندی